Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym jest i kto musi posiadać energetyczne świadectwo

Na początku 2023 roku zrobiło się małe zamieszanie wśród posiadaczy nieruchomości, wiążące się z wymogiem posiadania świadectw energetycznych. Świadectwa takie obowiązywały już wprawdzie od iluś lat, lecz dotyczyły wyłącznie posiadaczy budynków stawianych po 2009 roku. Tymczasem zmienione przepisy ten obowiązek naniosły na wszystkie budynki, lecz póki co wyłącznie w takim przypadku, gdy one będą wynajmowane czy sprzedawane.

Z tego też powodu nie ma co od razu szukać gorączkowo kogoś kto zrobi takie świadectwo, ponieważ potrzebne ono będzie dopiero w przypadkach wyżej wymienionych. Co oczywiście nie będzie oznaczało, że przepisy się za jakiś czas znowu nie zmienią, i jednak każdy będzie musiał je wykonać. Obecnie z tym nie ma żadnego problemu, gdyż na naszym rynku jest wielu specjalistów, którzy świetnie się na tym znają.

Łatwo ich można wyszukać przykładowo za pomocą internetu, po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła świadectwa energetyczne Wrocław i przeglądnięciu zwróconych wyników. Jeżeli chodzi o koszty, to zbyt wysokie one nie są, przeciętnie w kwocie kilkuset złotych powinno się taki dokument wykonać. Sporo będzie zależało od wielkości danej nieruchomości a także tego, w jakim miejscu ona leży. Samo świadectwo ma na celu dać informację, jakie jest zapotrzebowanie danego obiektu na energię, potrzebną do grzania, chłodzenia, wentylacji czy ogrzewania wody. Z reguły w takim dokumencie umieszcza się też wskazówki wiążące się z możliwościami poprawy pewnych elementów, co ograniczy wydatki związane ze zużyciem energii.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY