Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jak je prawidłowo wybrać

Widłowe wózki używane są powszechnie w najróżniejszych magazynach czy halach produkcyjnych. Przy ich pomocy można przewozić duże, ciężkie przedmioty, a także przy pomocy wysięgnika je ustawiać na wyższych półkach. Same wózki są oferowane w paru wersjach, które się od siebie różnią na przykład odmianą używanego napędu. Różne mogą także być stosowane w takich wózkach opony, a jednak to jest jeden z bardziej istotnych elementów tych urządzeń.

Niektóre modele wózków pozwalają na montaż wyłącznie jednego rodzaju opon, inne dają większą elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są pneumatyczne opony. Charakteryzują się one dużą uniwersalnością, dzięki czemu instalowane być mogą praktycznie w każdym pojeździe tego typu. Występują w dwóch odmianach, czyli radialnej i diagonalnej, a wybór konkretnego typu uzależniony jest od charakteru i miejsca pracy. Dużym plusem tego rodzaju opon będzie ich niewysoka cena i wysoki poziom uniwersalności, ale będzie się to wiązać z nieco niższą wytrzymałością na przebicia.

Dlatego też w miejscach, w jakich ryzyko związane z przebiciem jednak będzie wyższe, lepiej się zdecydować na opony pełne. Ze względu na to, że one nie mają we wnętrzu powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest znacznie większa. Jednak ta wersja opon cechuje się znacznie mniejszą amortyzacją, co w części przypadków może nawet spowodować uszkodzenie ładunku. Sporo na temat wyboru opon znajdzie się na przykład w internecie, można w wyszukiwarce podać hasło opony pełne do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY