Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomiarowe króćce – do czego są używane

Zaprojektowanie w odpowiedni sposób instalacji przemysłowych będzie wymagało tego, żeby dostępna w nich była możliwość kontrolowania niezbędnych parametrów. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ zbytnie przekroczenie któregoś z nich spowodować może poważne zagrożenie dla otoczenia czy pracowników. Dość powszechnie w takich instalacjach montuje się więc różnego rodzaju czujniki. Do używanych najczęściej należą manometry, ciśnieniomierze i przepływomierze, lecz jest ich dużo więcej.

Dodatkowo w niektórych przypadkach będzie też konieczne wykonanie inspekcji wzrokowej albo za pomocą sond, i także należy zapewnić możliwość dostępu do takich miejsc. Z powodów konstrukcyjnych czujniki takie są najczęściej są instalowane w dedykowanych elementach, znanych jako króćce. Króćce pomiarowe przykręca się lub przyspawuje do rury, po czym wkłada się do środka odpowiedni czujnik.

Średnicę wewnętrzną należy dopasować tak, aby nie było problemów z zainstalowaniem czujnika, często jest wykorzystywane jest do tego połączenie na gwint. Z uwagi na duże możliwości zastosowania każdy króciec pomiarowy może wyglądać nieco inaczej, czyli mieć inne rozmiary, średnicę czy długość, oraz przeznaczony być do innych substancji. Elementy te są dostępne w sprzedaży w wielu standardowych wymiarach, lecz jeżeli okaże się to potrzebne, to rzecz jasna można wykonać je na zamówienie. Wystarczy jedynie zrobić odpowiednią specyfikację, a króćce producent zrealizuje wszystko tak, jak to będzie wymagane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY