Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich przypadkach jest potrzebne energetyczne świadectwo budynku

Temat świadectw energetycznych pojawił się już sporo lat temu. Pierwsze przepisy, jakie zaczęły kiedyś obowiązywać, nakładały obowiązek posiadania takiego dokumentu przede wszystkim właścicielom nowo stawianych budynków. Lecz w roku 2023 nastąpiło dużo zmian przepisów, i obecnie obowiązek ten został mocno poszerzony. Aktualnie jeśli budynek został postawiony wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie zamierzał go sprzedać lub wynająć, to wtedy będzie się musiał postarać o zrobienie świadectwa. To, o czym niektóre osoby zapominają, to fakt, że ten obowiązek obejmuje również starsze budynki, jakie przeszły modernizację.

Taka modernizacja może obejmować na przykład wymianę okien czy wykonanie kompleksowego ocieplenia, i zgodnie z przepisami postarać się będzie wtedy trzeba o nowy dokument. Szczęśliwie nie ma z tym obecnie żadnych problemów, a świadectwo charakterystyki energetycznej w zależności od wielkości budynku kosztuje przeciętnie do kilkuset złotych.

Na naszym rynku działa dużo niezależnych specjalistów i firm, pomagających w przygotowaniu certyfikatu. Istotne jest, aby sprawdzić czy uprawnienia faktycznie są, ponieważ dokumenty zrobione przez osobę nie posiadającą ich nie będzie nic warty, a dodatkowo można się narazić na poważną karę finansową. W skrajnej sytuacji to nawet może być parę tysięcy złotych, co jest znacznie więcej niż cena takiej usługi. W wielu przypadkach nawet nie trzeba pokazywać obiektu, wystarczy podesłać komplet informacji oraz fotografie, i po paru dniach wszystko zostanie zrobione.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY