Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Elektroniczne odstraszacze – skuteczna metoda na pozbycie się kun

Kuny potrafią narobić dużo szkód, jeżeli pojawią się w pobliżu ludzi. A pojawiają się coraz częściej, ponieważ jest to dla nich po prostu wygodne. Na strychach i poddaszach znajdują suche miejsca, chętnie zaczynają też korzystać z wyrzucanych na śmietniki resztek pożywienia. Jednak ich obecność jest związana również z ryzykiem dużych szkód, jakie przy tym robią. Dotyczy to chociażby przegryzionych kabli w autach, ale też i poniszczonych izolacji i ociepleń.

Obecność kun, ze względu na to że prowadzą one nocny tryb życia, na początku nie jest łatwa do zauważenia. Ale jeżeli kuna na strychu zostanie zauważona, to należy tak szybko jak się da zareagować, i w jakiś sposób próbować się pozbyć tego drapieżnika. Co jak się okazuje wcale nie jest takie łatwe, jak się może na początku wydawać. Dużo pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest skutecznych wyłącznie przez chwilę. Zwierzęta te bowiem szybko się przyzwyczajają do hałasu czy różnych zapachów. Nie będzie im też przeszkadzać psia sierść, a złapanie ich w pułapkę jest naprawdę trudno.

Obecnie najbardziej skutecznym sposobem na ich pozbycie się jest odstraszacz na kuny. Tego typu odstraszacze mają formę rozciągniętych dookoła budynku przewodów, przez jakie przepływa prąd o niskim natężeniu. Nie jest on groźny dla zwierząt i ludzi, ale jest tak mało przyjemny podczas dotykania, że po kilku próbach wejścia do budynku kuna powinna sobie znaleźć inne, bardziej przyjemne dla niej miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY